Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Мило-мочалка

Давайте зробимо яскраве мило-мочалку та оформимо його по-літньому! Ним не тільки приємно митися, а й можна оформити як ексклюзивний подарунок для близьких. А ще така мочалка допоможе м’яко відполірувати шкіру.

Нам знадобиться (фото 1):

– шерсть напівтонка і тонка для валяння (кількох кольорів);

– шматок мила, поролонова губка;

– голки для валяння.

На губці розмістіть жовту (можна інший колір) шерсть у кілька шарів (фото 2). Поваляйте трішки фон (фото 3). Покладіть зверху мило і визначте місце для лицьової частини – саме тут буде малюнок.

Відривайте невеликі пасма шерсті та викладайте потрібний малюнок. Трішки проваляйте його голкою, щоб він не з’їхав та не деформувався (фото 4).

Закінчивши з малюнком, ще трошки поваляйте голками фон. Після цього зніміть шерсть із губки. Намочіть мило та акуратно оберніть його так, щоб малюнок опинився на потрібному місці. Якщо залишилося порожнє місце на кутикові, то «домалюйте» там листочок чи якийсь завиток шерстю (фото 5, 6, 7, 8).

Голкою акуратно приваляйте сторони.

Далі починаємо займатися безпосереднім мокрим валянням. Обережно потріть мило (поплескайте), щоб малюнок не пошкодився і не з’явилися дірки, потім потріть із більшим нажимом. Якщо у вас так не виходить, то одягніть на мило капронову панчоху або тонку шкарпетку (акуратно, щоб шерсть не з’їхала) та туго затягніть (фото 9).

Далі нам знадобиться пральна дошка. Але так як у сучасних будинках її знайти майже нереально, то використайте будь-яку ребристу поверхню, наприклад, поверхню мильниці (фото 10). Намочіть мило у гарячій воді та круговими рухами потріть його по поверхні (фото 11).

Періодично змочуйте мило у гарячій воді – шерсть всідається. Однак не мочіть його дуже сильно, щоб аж вода збігала.

Коли ви побачите, що шерсть тісно сидить на брусочку мила – валяння закінчено. Залишилося лише прополоскати мило холодною водою, промокнути рушником та висушити (фото 12).

Корисна порада. Валяння на милі хоч і на перший вигляд просте, однак потребує певних навичок і терпіння. Тому радимо потренуватися на старих шматках мила перед тим, як виконувати роботу.