Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Тонкощі роботи з папером

Перш ніж розпочати роботу, підготуйте для себе робоче місце. Подбайте про зручний стіл і стілець. Світло має падати через ліве плече, тому, якщо потрібно, скористайтеся настільною лампою. Аби не забруднити стіл клеєм, застеліть його папером або плівкою.

Для роботи з папером не потрібно багато знань та інструментів. Основні інструменти – це ножиці, ніж, пінцет, лінійка, циркуль або шило.

Лінійку бажано використовувати металеву, довжиною від 30 до 50 см, оскільки за допомогою пластикової лінійки практично неможливо провести рівну лінію.

Пінцети

При склеюванні паперових елементів потрібен пінцет. За його допомогою можна стискати склеєну площину у важкодоступних місцях, а також приклеювати дрібні деталі. Краще за все для цього підходить пінцет із рельєфними кінчиками. Пінцети з вузькими кінчиками використовують при склеюванні кількох шарів картону або елементів із формою валика з невеликим діаметром.

Для склеювання звичайного паперу радимо користуватися клеєм ПВА. Для деталей, які можна приклеювати «в стик» краще використовувати прозорий клей Момент або суперклей-гель. Пам’ятайте, у продажу бувають різні клеї, і дешевий не завжди означає якісний, тому на фотографії ті клеї, якими користуємося ми. Намащувати клей можна кісточкою чи зубочисткою. Клей ПВА краще капнути на підготовлений маленький аркуш паперу, а вже потім брати звідти та наносити тонким шаром на деталь. Це дасть можливість клею ПВА трішки підсохнути, щоб він не був занадто рідким і не змочував папір настільки, щоб він зморщився. Якщо ви користуєтеся клеєм Момент, обов’язково провітрюйте приміщення.

Найбільш поширений спосіб якісного згинання паперу, щоб лінія згину була рівною та гострою. Для прикладу візьмемо два прямокутника, один зігнемо руками без використання будь-яких інструментів, лінія вийде жахливою, а зігнути папір таким чином по накресленій лінії дуже важко. Інший прямокутник будемо згинати по лінії, попередньо продавленій голкою або циркулем під металеву лінійку. Коли будете проводити лініюю, нахиляйте циркуль в напрямку руху майже поклавши його набік.

Будьте обережні з ріжучими інструментами!

Для різки паперу необхідні гострі ножиці! Але не варто точити ножиці, ріжучи ними наждачний папір: вони заточаться, але при цьому ви пошкодите їхні внутрішні бокові грані і ножиці різатимуть неохайно та рватимуть папір. Краще попросити допомоги в того, хто вміє професійно точити ножиці.

Спочатку робимо попереднє вирізання: відокремлюємо деталь на аркуші від інших деталей. Потім вирізаємо деталь потрібної форми по лініям розмітки. Є два найбільш зручних способи остаточного вирізання: ножиці та ніж. Ножиці можуть бути різного розміру, головне, щоб вони були зручними у користуванні та гострими.

Для паперового моделювання ножиці – це основний інструмент!

Для вирізання дрібних деталей або для підчистки після грубого вирізання звичайними ножицями дуже зручно використовувати манікюрні. Манікюрні ножиці бувають дуже різними: прямі та криві, з вузькими та широкими лезами. Найзручніше працювати з такими манікюрними ножицями, котрі:

* мають довжину лез не менше 2 см

* не дуже криві, щоб можна було різати недовгі прямі лінії

* міцні ручки та достатньо широкі леза

* трикутні в основі та тонкі на кінчиках лез.

Складним елементом для вирізання є звичайний круг. Діти без навичок вирізають замість круга багатогранник, тому потрібно навчити робити їх це правильно. Для початку потрібно вирізати деталь навколо лінії на відстані 2-5 мм, щоб нічого більше не заважало, а потім вирізати по чистовій лінії. При чистовому вирізанні потрібно різати по лінії таким чином, щоб не залишалося білих країв поза лінією. І найголовніше – при вирізання потрібно провертати папір, а не ножиці!

Вирізаний круг не повинен мати жодних кутів, а тільки чисту рівну лінію!

Нерідко доводиться вирізати складні деталі з маленькими трикутниками для приклеювання (див. фото). Перед вирізанням такої деталі потрібно спочатку пройтися циркулем по всіх місцях згину, які накреслені пунктирною лінією. Потім ножицями зрізуємо зайвий папір по верхівкам трикутників. У будь-якому напрямку зробіть надрізи по одній зі сторін трикутника до лінії згину. Уже потім зі зворотної сторони трикутника зробіть другий надріз до того моменту, поки обрізок паперу не відпаде сам, не потрібно його виривати з кутка руками! У вас вийде охайна деталь, а куточки легко загнуться завдяки раніше проведеній голкою та циркулем лінії.

Пам’ятайте про те, що порізатися тупим ножем легше, ніж гострим!

Ніж разом із прямою лінійкою використовують для прямих розрізів. Краще за все для цього підходить металева лінійка. Як поверхню, на яку кладуть деталь під час розрізання ножем, використовують поверхню досить м’яку, щоб не затуплювати лезо ножа, і в той же час достатньо тверду, щоб папір при різанні не вгинався. Для цієї цілі годиться спеціальний пластиковий килимок, аркуш міцного паперу, лист твердого лінолеуму, скла, пластику чи фанери. Прикладаємо край лінійки до розміченої лінії так, щоб кінчик ножа, прикладений до лінійки, став прямо на лінію. Якщо папір товстий або ніж тупий, краще декілька разів провести ножем, бо інакше можна порвати краї. Різати потрібно тільки по зовнішній стороні деталі, інакше можна зіпсувати деталь.

Часто щоб склеїти циліндр, наприклад колесо до автомобіля, папір спочатку можна зігнути ножицями чи об край стола. Для цього візьміть складені ножиці в праву руку, у кулак, прикладіть зверху смужку паперу та притисніть великим пальцем правої руки, тепер лівою рукою потягніть за смужку паперу, щоб вона терлася об край ножиць. Теж можна зробити, протягнувши смужку об край стола.

На цьому ми не завершуємо знайомство з основами паперового моделювання, тож, якщо чогось і не розповіли у цій статті, то обов’язково розкажемо в інших або ж ви самі освоїте цю техніку в процесі роботи.

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»