Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

ґудзик

Ви не дуже полюбляєте, коли доводиться застібати багато ґудзиків на одязі? А уявіть собі, що було б, аби замість ґудзиків були шипи від рослинабо, наприклад, кісточки тварин. Саме за їх допомогою і з’єднували частини свого одягу древні люди. Хоча у Стародавньому Єгипті вже використовували якісь пряжки чи просмикували один шматок одягу в отвір, зроблений в іншому. А можна було й зовсім просто: позв’язувати кінці одягу.

Хто саме винайшов ґудзик, невідомо: одні вважають, що це зробили греки або римляни, інші – що ґудзик прийшов з Азії. Хоча всі знають напевне, що робили їх зазвичай зі слонової кістки.

Довгий час те, що на одязі людини було багато ґудзиків означало, що вона багата і має шляхетне походження. А королі та різні вельможі замовляли ґудзики із золота чи срібла. Пізніше їх почали робити зі звичайного металу та міді, але майже до кінця XIX століття ґудзики були настільки дорогим товаром, що їх навіть перешивали з одного одягу на інший. Оце так, перш ніж викидати старий одяг, від нього обов’язково відривали всі ґудзики – цінну річ!

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»