Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Хто придумав парасольку?

Дехто приписує винахід парасольки стародавнім китайцям, дехто – стародавнім єгиптянам. Та одне відомо точно – і в Єгипті, і в Ассирії, і в Китаї під парасолькою мали честь постояти лише правителі країни на знак смирення і покірності. На простих людей такі привілеї не поширювалися.
На античних грецьких вазах чітко видно, що парасолька була у греків досить популярною річчю, використовували її як порятунок від пекучих сонячних променів, а римляни в той час за її допомогою ховалися від дощу.
Моду у світі на парасольки в XVI столітті поширили італійці, щоправда і в той час її сприймали як символ влади і пошани. Через якусь сотню років парасолька з’явилося у Франції. А в Росію вона прийшла за Петра Першого.
Як ми знаємо, росіяни називають парасольку «зонтик», так-от ця назва походить від голландського слова зондек, що означає «покришка від сонця». І хоча люди зрозуміли, яким корисним та зручним може бути цей предмет, однак парасольку довгий час сприймали переважно як жіночий аксесуар і її вважали «французькою примхою». Саме французькі парасольки користувалися найбільшою популярністю. Вони були більш витончені та легкі, зі спеціального шовку замість промасленого паперу, брезенту або мусліну, які йшли на виготовлення парасольок майже у всій Європі.
Наприкінці ХІХ століття один чоловік на ім’я Семюель Фокс значно полегшив і зміцнив парасольку металевими спицями. Одночасно і бамбук, завезений з Індокитаю, замінив важку вісь-ручку, яку часто використовували як тростину. Найбільшої пошани парасолька зазнала у період правління британської королеви Вікторії: жоден поважаючий себе джентльмен не смів вийти зі свого будинку без цієї речі або хоча б без бамбукової тростини. Інакше він міг запросто стати посміховиськом для оточуючих.
Після Першої світової війни бамбук почав втрачати свої позиції у виробництві парасольок. Їх почали сприймати більше як корисну річ, а не тільки як приналежність туалету. І вже до середини ХХ століття виробники запропонували телескопічну парасольку, яка автоматично розкривається. Її виготовляли для масового використання. Щоправда, ще не вийшли з виробництва і величезні парасольки з бахромою та іншими відмінними візерунками для урочистих церемоній у деяких країнах. І навіть вигадали подвійну парасольку для закоханих. І тепер ми знаємо напевне, що парасолька з моди не вийде ніколи, адже всі ми розуміємо, яка це корисна і практична річ.