Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Історія оригамі

А от саме ті паперові літачки, човники й інші фігурки, складені власноруч, і є оригамі. Причому коріння та історія в цієї захоплюючої дитячої забавки досить глибокі.

Оригамі – це мистецтво паперової пластики, яке зародилося в Японії. Причому, незважаючи на те, що папір винайшли в Китаї, саме в Японії здогадалися складати з нього дивовижної краси фігурки.

Починається історія оригамі в період Хейан (794-1185 рр.). У цю епоху зроблений власноруч папір був вишуканим і цінним матеріалом, який використовували в особливих випадках, переважно під час проведення релігійних церемоній. Можливо, від цього пішла й назва мистецтва оригамі: від японських слів «папір», що звучить як «орі» та «Бог», тобто «камі». Таким чином у японців виник містичний зв’язок між релігійними обрядами та виробами з паперу, тобто «орикамі». Один із таких ритуалів, приміром, полягав у виготовленні невеликих паперових коробочок Санбо, в які клали маленькі шматочки риби та овочів і підносили як жертвоприношення в храмах.

У період Камакура (1185-1333рр.) і Муроматі (1333-1573рр.) оригамі виходить за межі храмів і досягає імператорського двору. Аристократи, монахи, придворні повинні були володіти особливими навичками в мистецтві складання. З паперу. Саме це вміння в ті часи вважалося ознакою освіченості та шляхетності. А сім’ї навіть використовували фігурки оригамі в якості гербів і печаток. Записки ж, кладені у формі метелика, лелеки чи квітки вважалися ознакою дружби чи добрих побажань іншій людині. Саме такими фігурками іноді вдавалося привертати більше уваги, ніж словами.

У період Адзуті-Момояма (1573-1603рр.) та Едо (1603-1867рр.) оригамі з мистецтва перетворилося в популярний спосіб проведення часу. Було винайдено багато моделей, які стали класичними, зокрема – японський лелека (цуру) – традиційний символ щастя та довголіття.

Поява більшої кількості авторських робіт пов’язана з іменем відомого японського майстра Акіри Йошизави. Саме він придумав своєрідну «нотну азбуку» оригамі, яка дозволила записувати і передавати процес складання фігурок.

У свою ж тріумфальну ходу по світу оригамі вирушило на початку ХХ століття й нині з одного аркуша паперу складають тисячі різноманітних фігурок! Нескладні прийоми складання й безмежна фантазія здатні створити за допомогою оригамі цілий світ, повний радості та доброти і не схожий ні на жоден інший. Оригамі – це чудовий подарунок, прикраса для дому чи таємне послання другу. Усе, що ви захочете. Так що беріть аркуш паперу і творіть свої власні, несхожі на інші, квіти, іграшки та різні фігурки!

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»