Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Роликові ковзани

Усі ми знаємо про існування таких собі черевиків із рамами, на яких закріплено від двох до п’яти коліс, котрі звуться роликами. Сьогодні вони дуже модні не лише серед дітей та підлітків, а й серед дорослих. Але звідки ж прийшли до нас ролики?

Уперше роликові ковзани згадуються у 1743 році. Побачили їх у Лондоні на сценічній виставі, хоча ім’я першого винахідника залишилось невідомим. А перша задокументована демонстрація роликів із металічними колесами відбулася в 1760 році. Цей винахід на одному з маскарадів представив Джон Жозеф Мерлін. Та, на жаль, конструкція цих роликів була недосконалою: винахід майстра виявися практично некерованим, і прямо під час балу винахідник на своїх роликах в’їхав у велике дзеркало. Постраждали і дзеркало, і сам Мерлін. Після такої невдачі публіка вирішила, що новинка травмонебезпечна, і бажаючих покататися не знайшлося.

Роликові ковзани з попарним розташуванням коліс уперше з’явилися лише в 1863 році у Нью-Йорку. Розробив їх Джеймс Леонард Плімптон. Саме запропонована ним конструкція роликів домінувала майже до кінця 20 століття і набула широкої популярності, а вже через три роки в Ньюпорті було відкрито перший публічний ролердром.

До середини 90-х років минулого століття практично всі ролики мали жорсткий черевик. А 1995 році з’явилися перші ролики з м’яким черевиком. Вони значно краще підходили для катання і стали дуже популярними серед прихильників роликів.

Революційною стала модель роликів, представлена в Америці новою фірмою Upsidedown. Називалася ця модель Damocles. Перевагою було те, що вперше можна було замінити більшість її деталей. До речі, і назва компанії була символічною: вона хотіла перевернути всю індустрію агресив-скейтинга з ніг на голову (саме так перекладається з англійської словосполучення upside down). Для цього компанія дозволила замінювати практично всі деталі роликів на аналогічні, але вже інших виробників. Саме це дозволило ролерам самостійно складати ролики, які повністю задовольняли б їх потреби. Дуже швидко компанія перетворилася на одну з найбільших та найповажніших фірм на ринку агресив-скейтингу.

Сьогодні роликовий спорт набуває дедалі більшої популярності. Спідскейтинг, як називають біг на роликових ковзанах, є кандидатом на включення в олімпійську програму. До того ж ролики стають дуже популярним видом відпочинку та підтримки фізичної форми.

 

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»