Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Малювання майстер – перший фломастер

Улюблений нами всіма інструмент для малювання фломастер придумали жителі Стародавнього Єгипту. І де б ви думали, археологи знайшли цю річ? У гробниці фараона Тутанхамона! Дивно, що фараон малював такими ж фломастерами, як і ви? Ні, ті фломастери відрізнялись від сучасних. Перший фломастер – ручка з міді, в яку вставляли трубочку із загостреним кінцем зі свинцю. Усередину цієї самої трубки вкладали невелику тростинку, в яку заливали чорнило. Саме це чорнило і просочувалося по волокнах стебла і залишалося на його кінці. Там, як правило, накопичувалося багато чорнила і потім воно залишало на папірусі чіткий слід. Оце і був прабатько сучасного фломастера.

Кольорові фломастери придумали японці. І сталося це у 60-х роках ХІХ століття та було справжньою сенсацією!

Сама назва фломастер походить від Flo-Maste – торгової марки, що виготовляла фломастери. Цим інструментом можна малювати або писати. І принцип дії сучасного фломастера такий же, як і в давнину (фарба стікає на кінчик фломастера зі спеціального резервуара).

Сучасний найпростіший фломастер складається всього з трьох-чотирьох деталей. Це пластикова трубка – вона ж і корпус фломастера (іноді з ковпачком-заглушкою вкінці). У трубці є, як ми запросто можемо побачити, пористий стержень, просочений барвником. І головна деталь – фетровий наконечник, який і служить як перо та лишає слід на папері чи іншій поверхні. Рідкий барвник (але це не звичайне чорнило!) надходить по мікроскопічних каналах пористого стержня до фетрового наконечника. Барвник витрачається, і кількість рідини в стержні зменшується. Фетровий наконечник витрачає фарбу до останньої краплі, й от тоді, на жаль, наш фломастер перестає малювати спочатку яскраво, а потім і зовсім не лишає сліду на папері.

До речі, змальований фломастер можна на деякий час «оживити» – треба лише влити всередину корпусу декілька крапель води. Хоча, звісно, багато очікувати від такої «реанімації» навряд чи варто.

Фломастери – дуже популярний інструмент, але не для письма, а для малювання. Погодьтеся, інколи вони вдало замінюють кольорові олівці, грифель яких складається з глини і барвника. Фломастери, на відміну від олівців, не осипаються та мають яскраві кольори. Ними приємно малювати, якщо не звертати уваги на специфічний скрип фетру по поверхні паперу.

Має фломастер і цілком професійне застосування. От спробуйте щось написати на дереві або пакувальному картоні олівцем чи кульковою ручкою. Погодьтеся, що напис вийде нечіткий і тьмяний. Саме тому на поштах і складах, скрізь, де доводиться щось маркувати, використовують фломастери або ж їх різновид – маркери.