Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Ніж

Ще десятки тисяч років тому, в кам’яному віці, як ніж використовували загострений уламок кістки або каменя. Тоді це було звичайне знаряддя праці, яке допомагало первісній людині вижити у боротьбі з природою. Ще десятки тисяч років тому, в кам’яному віці, як ніж використовували загострений уламок кістки або каменя. Тоді це було звичайне знаряддя праці, яке допомагало первісній людині вижити у боротьбі з природою. Трохи пізніше люди зрозуміли, що таке знаряддя можна використовувати як зброю і почали робити вже не кам’яні ножі, а бронзові чи залізні.

Спочатку металеві ножі були предметом розкоші, означали багатство і знатність господарів дому. Їх почали виготовляти зі срібла, прикрашали гербами і навіть позначали власника. Напевно, це була дуже копітка робота: виготовити красивого ножа та ще й вибити на ньому якесь довжелезне прізвище!

Трохи пізніше почали з’являтися заводські ножі. Їх розділяли на бойові, мисливські, канцелярські, хірургічні та кухонні. І не дивуйтеся, що лише зараз ми згадуємо про кухонні ножі. Кухонний ніж винайшов уже кардинал Рішельє, а до цього часу в побуті використовували кинджали! А як пара до виделки, от як ми з вами використовуємо, ніж з’явився на обідньому столі в Європі зовсім недавно, близько трьох століть тому. І сьогодні їх сила-силенна різновидів: фруктові, картопляні, м’ясні, хлібні ножі та інші, всіх і не запам’ятаєш.

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»