Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Пан Олівець

Вам здається, що ви вже з ним знайомі? Можливо, але чи відомо вам, який непростий шлях довелося здолати олівцю,щоб стати сьогодні для нас таким простим, надійним і вправним помічником?

Колись для малювання використовували так звані «срібні олівці» – палички, які лишали коричневий слід. Стерти намальоване таким олівцем було неможливо. От і доводилося вчитися малювати точно й безпомилково. Саме це навчилися тоді робити видатні художники.

Також для малювання використовували і деревне вугілля. Для цього здійснювали довжелезну процедуру – обстругували вербові палички, підточували їх з обох кінців, складали в горщик, кришку герметично замазували глиною і на ніч ставили в напалену піч. Але вугілля на папері трималося неміцно. І як тільки наші предки не боролися з цим недоліком! Додумались покривати такий малюнок клеєм, і тоді таки зображення трималось довше.

Та згодом люди придумали більш досконалі стержні для олівця. І аж до сьогодні він став таким популярним. Але ж як саме виготовляють олівці, вам відомо? Це складний процес. А використовують для цього суміш води, глини і дрібних частинок графіту, яку пропускають крізь вузьку металеву трубочку. Потім із трубочки ця суміш виходить  у вигляді довгої тонкої соломини – це і є наш олівець! Щоправда, потім цю соломинку зміцнюють, фарбують і заточують. А ще частенько чіпляють на кінчик гумку. Як ви вже здогадалися, для того, щоб можна було швиденько стерти свої помилочки.

І яким би простим не здавався вам олівець, це справжній майстер-трудівник, адже ним можна провести лінію завдовжки понад 50 кілометрів. Ну, або написати в середньому майже 50000 слів! Подужаєте?

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»