Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Перший годинник

Усе своє життя ми звіряємо за годинником. Годинник скрізь – удома на стіні, на руці, у мобільному телефоні… А чи відомо вам, як виник годинник і хто його створив?

У стародавні часи люди визначали час, дивлячись на зорі, яскравим прикладом цього є створений ними сонячний годинник. Пізніше наші предки винайшли місячний, водяний, масляний та свічковий годинники. Їх використовували аж до XVIII ст.

Із початком технічного прогресу виробництво годинників почало стрімко розвиватися. Так, перший механічний годинник було винайдено ще в 1470 році. Ця модель працювала від енергії пружини і механізму для запуску пристрою. А ще пізніше, у середині ХІХ ст., новим кроком у виробництві годинників став розвиток так званих хронометрів – годинникових механізмів, які дозволяли точно вимірювати проміжки часу.

Трохи пізніше ще не настільки знаменитий тоді Леонардо да Вінчі створив ескіз механізму для годинників, які встановлювались на вежах. А вже з початком наступного століття дуже зросла популярність на кишенькові годинники.

Згодом люди захотіли мати такий винахід і в себе вдома. Так, перші кімнатні годинники з’явилися в ХV ст., але були досить громіздкими. Такий годинник у рух приводив тягар, котрий треба було підтягувати кожні 12 годин, а сам годинник не можна було пересувати. В 1500 році, щоб полегшити приведення в рух такого годинника почали використовувати ходову пружину.

Свою історію має також і годинниковий бій. Вона бере свій початок ще з XIV століття. Спочатку для цього використовували дзвіночок. Він один раз дзвенів після того, як його торкався спеціальний важілець. А на годинниках, встановлених на вежах, замість цього дзвіночка встановлювали великий дзвін. Перший годинник із годинниковим боєм створили вже у 1676 р.

Сьогодні найточнішим вважається годинник, що знаходиться у Парижі, в Інституті Часу. Це еталон часу, за яким звіряють час у цілому світі.

Найстаріший годинник серед установлених на вежах знаходиться у Москві. Це кремлівські куранти на Спаській вежі. Діаметр їх циферблату сягає 6,12 метра, висота цифр – 72 см, довжина стрілки, що показує години – 2,97 м, а хвилини – 3,28 м. Цей годинник приводять у рух три гирі вагою по 224 кілограми. Вага маятника складає 32 кг.

Як бачимо, історія годинників досить багата своїми досягненнями. Та й останнім часом виробники годинників не перестають тішити нас ще більш сучасними моделями, не забуваючи втілювати у їх створення зручний та стильний дизайн.

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»