Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Санчата

Усі думають, що найдавніший винахід людини – колесо, але ж сани з’явилися раніше нього! Прив’язали передні кінці жердин до собаки, коня ба навіть бика, а задні нехай собі волочаться по землі – от вам і готові сани-волокуші!

Уявімо собі картину: в один із літніх днів із палацу виходить цар. Від сонця на його одязі виблискують коштовні камені… Він поважно сідає в… сани, і разом із супроводом вирушає в дорогу. У сани влітку, запитаєте ви. Так, так. Адже урочисті виїзди царів і патріархів аж до XVII століття були тільки санними. Звісно, не дуже зручно, зате велично.

Але не тільки царі їздили на санях влітку. На поганих дорогах Сибіру сани нерідко замінювали віз у літній час. А коли раніше ще й колеса не було, то що лишалося робити? Хіба придумувати його. Та легше було кататися на санчатах-волокушах, ніж придумувати колесо. Найчастіше «двигуном» у санях був кінь.

І яких тільки різновидів цього транспорту не створили наші предки!  Є сани без полозів, а є і з полозами. Дехто навіть робив житло на санях! І не дивуйтесь, це дуже просто. На полози ставили легкий каркас, зверху обтягували його шкурами і парусиною. Ще там робили вікна, а всередині встановлювали грубку. От і хатинка готова.

А як вам санчата, що мчать зі швидкістю 70 кілометрів на годину? І таке було, коли придумали сани з механічним двигуном. А сани-амфібія? Коли лід під ними проломиться, санчата спокійнісінько плаватимуть у воді. Дехто ще й вітрила чіпляв. Прогулюйтесь на здоров’я по крижаному озері.

Сучасні ж винахідники і зовсім покращили нам катання на санчатах: придумали такі собі санки – надувну подушку з міцного і дуже легкого матеріалу. Вони стійкі і легко ковзають по будь-якому снігу. А головне – пом’якшують удари під час швидкої їзди і зіткнень з будь-якими предметами, та ще й охороняють маленьких їздців від переохолодження. Коли санчата не надуті, їх можна скласти в невелику сумку і нумо на прогулянку! А якщо немає снігу, чіпляйте ззаду ролики або маленькі коліщатка, і проблему вирішено. Меж винахідливості немає!

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»