Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Слово «модель»

В об’ємних моделей з паперу та картону цікава та довга історія.

Перші паперові моделі з’явилися у Франції в ХV столітті разом із виникненням технології серійного друку. Перші картинки вирізали у формі квадратів і наклеювали на кубики для навчання дітей. Приблизно в той самий час у художників з’являється такий спосіб створення портрету, як вирізання профілю замовника з паперу. Пізніше цей напрямок в мистецтві назвали «витинанка», а вирізані профілі «витинанками». Не цуралися цього способу і відомі художники типу Ільї Рєпіна, адже він не вимагав таких витратних матеріалів, як фарби та полотно, тому досить широко розповсюдився в народі. Сьогодні у великих містах також можна зустріти вуличних майстрів, які пропонують за 2-3 хвилини вирізати профіль будь-кого з охочих. Так зародилося 2D-моделювання, яке й нині користується популярністю в колекціонерів на рівні з тримірними моделями. Винахід у 1786 році літографії дало поштовх для розвитку паперового моделювання. Поступово моделі ускладнювались і до них додавали нові й нові деталі. На початку ХІХ століття з’являються перші тримірні моделі з паперу. Німецька компанія JF Schreiber company в 1831 році починає масове виробництво тримірних моделей із картону. В Японії починає розвиватися такий вид мистецтва, як «оригамі», тобто виготовлення предметів із паперу, який згинають у спеціальний спосіб.

Великий пік захоплення картонним моделюванням був у кінці 19 на початку 20 століття, хоча через масове виробництво наборів для збирання моделей із дерева та металу до кінця 20-х років він пішов на спад. Але з початком другої світової війни помітно зменшився випуск дерев’яних і металевих моделей, у той час як паперові знову почали завойовувати популярність.

Навіть солдати вермахту між боями розважали себе збиранням паперових моделей танків.

У середині 20 століття з’явився конкурент паперових моделей – пластикові.

Сьогодні моделювання з паперу знову на пікові популярності через низьку собівартість порівняно з пластиковими та металевими моделями. Ще одна перевага паперових моделей над пластиковими – відсутність необхідності їхнього розфарбовування, адже викрійки паперових моделей уже розфарбовані і з нанесеними відповідними текстурами. Це не означає, що підфарбовувати і фарбувати окремі елементи моделі взагалі не потрібно. Для якісного збирання моделі зазвичай необхідно підфарбовувати місця склеювання деталей, щоб вони не кидалися в очі і не псували вигляд моделі. Та разом із тим зробити подібне підфарбовування значно легше, ніж повністю розфарбувати модель.

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»