Дитячі журнали

для занять художньо-технічною творчістю у школі та вдома

(044) 599-87-00
(044) 331-40-29

cart товарів: 0
Кошик

Мультфільм!

Мультфільми виникли раніше, ніж фільми, а саме в 1877 році. Саме у той час Еміль Рейно створив праксіноскоп – апарат, який мав стрічку з намальованими картинками та дзеркальним обертовим барабаном. Уже через місяць Рейно одержав патент на свій винахід продовжив удосконалювати новий апарат. Він спробував здійснити синхронізацію звуку та зображення, а також почав використовувати для показу мультфільмів фотографії.

Спочатку розробники мультфільмів створювалися тільки короткі ролики, бо вважали, що діти не зможуть дивитися довгий мультфільм, а дорослі навіть не починатимуть його перегляд, тому що це їм нецікаво. Однак молодий мультиплікатор Уолт Дісней вирішив експериментувати, і вже 1937 року світ побачив мультфільм «Білосніжка і семеро гномів». На мультфільм дійсно було витрачено дуже багато коштів, але він став настільки популярним, що не лише окупився, але й приніс мультиплікаторові неймовірний дохід.

Одразу ж після Діснея всі студії, крім студії Флейшера, почали наслідувати його у своїх мультиплікаційних проектах. У Флейшера ж герої мультфільмів створювались, орієнтуючись на людські характери. І ось у 1940-і роки Дісней починає втрачати позиції лідера. Конкурувати з Діснеєм почали Джо Барбера і Білл Ханна з «Метро-Голдвін-Майєр» (MGM). Вони випустили серію фільмів за участю Тома і Джері. Також у 1950-і роки знову виникає «Юнайтед Продакшнз оф Америка» (UPA), яка створює ряд цікавих фільмів із такими екзотичними персонажами, як короткозорий Містер Магу і моторошний Джералд Мак-Бойнг-Боїнг.

У другій половині ХХ століття кінотеатр потіснило телебачення, і мультиплікаційна індустрія зазнає труднощів, закривають безліч студій.

Саме у цей же час з’являються такі незалежні продюсери, як Д. Хаблі, Е. Пінтоф.

Із часом мультфільми продовжували вдосконалюватися. Вони ставали яскравішими та цікавішими. Для кожного мультфільму писали окремі сценарії, а в озвученні почали брати участь знаменитості. Далі з’являються цілі мультиплікаційні серіали. Наприклад, одним із найпопулярніших сьогодні є мультсеріал «Сімпсони», перша серія якого вийшла в 1987 році. До речі «Сімпсони» – це найдовший американський серіал.

Сьогодні також популярними є мультфільми, які повністю виконані на комп’ютері . Дуже любить сучасний глядач і японські мультфільми – аніме. Розробники мультфільмів враховують смаки глядачів та пропонують його увазі найрізноманітніші мультфільми.

 

Copyright © 2011 Видавництво «Академія Саморобкіна»